Start
Pin It

10 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej im. por. Jana Skrzyszewskiego w Lesiowie odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Ortografii się nie damy!” organizowany pod patronatem Wójta Gminy Jastrzębia – Wojciecha Ćwierza i we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Uczestniczyło w nim 17 uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Jastrzębia.


Konkurs składał się z dyktanda przygotowanego przez doradcę metodycznego języka polskiego MSCDN – panią Katarzynę Sasal, a przywieziony i przeczytany został przez panią Małgorzatę Pudzianowską. Tekst dyktanda nie należał do najłatwiejszych, jednak mimo tego większość uczestników konkursu poradziła sobie z nim bardzo dobrze.
I miejsce i tym samym tytuł mistrza ortografii ze względu na tę samą liczbę punktów przyznano dwóm uczennicom: Malwinie Piwnickiej i Aleksandrze Woźniak.
II miejsce ex aequo zdobyli, także z tego samego powodu, Julia Wągrodzka i Wojciech Walos. III miejsce – Maria Machnio i Emilia Kamińska, IV – Gabriel Gajewski, a V m-ce - Agata Wojdat.
Poziom znajomości ortografii był bardzo wyrównany. Naszą szkołę reprezentowali Julia Wągrodzka z kl. VI oraz Łucja Gospodarczyk i Gabriel Gajewski z kl. VII.
Wszyscy uczestnicy IX Gminnego Konkursu Ortograficznego otrzymali słodki poczęstunek i dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe i upominki ufundowane przez Szkołę Podstawową im. por. J. Skrzyszewskiego w Lesiowie oraz Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.

Pin It

logbrd
logbrd

Kalendarz wydarzeń szkolnych

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
owoceiwarzywa
mleko z k logo

Licznik

Odwiedziło nas...