Start
W czwartek 6 czerwca 2024r odbyła się wycieczka szkolna do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
To MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU, BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY > https://www.auschwitz.org/
Celem wycieczki było  zapoznanie uczniów z historią naszego kraju oraz uczczenie pamięci ofiar zbrodni nazistowskich i holokaustu. Zwiedzanie obejmowało obozy Auschwitz I oraz Auschwitz II Birkenau – miejsc, które stały się symbolem nazistowskich zbrodni i Holocaustu – eksterminacji narodu żydowskiego.
Odwiedzane miejsca wywarły na uczniach wielkie wrażenie. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.
Zwiedzanie uwrażliwiło uczniów  na los innych oraz skłoniło ich do głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa i potrzebą pielęgnowania takich wartości, jak: wzajemny szacunek, przyjaźń, tolerancja czy miłość.

Konkurs plastyczny, w którym uczeń naszej szkoły Wiktor Stępieńzdobył  I miejsce w kategorii wiekowej I -IV, objęty był Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, a zorganizowanym przez Automobilklub Radom. 

Jak czytamy na stronie echodnia.eu: https://echodnia.eu/radomskie/final-projektu-radomskiego-automobilklubu-bylo-wiele-atrakcji-i-konkursow-zobacz-zdjecia/ga/c1-18586409/zd/76694439

„Zadaniem uczniów było zaprezentowanie w sposób twórczy, jak bardzo szkodliwe są używki oraz, jak źle wpływają na uzależnionego. Dodatkowym aspektem było zawarcie w swojej pracy elementu propagującego zdrowy tryb życia. Drugim etapem, a zarazem finałowym był odbywający się na terenie Automobilklubu mini piknik profilaktyczny, na którym zaprezentowane zostały nagrodzone prace konkursowe z pierwszego etapu, a także spora ilość atrakcji przygotowana dla młodzieży i rodzin biorących w nim udział.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość jazdy gokartem po Kartodromie radomskim. Mieli również możliwość poczuć, jak łatwo można wprowadzić samochód w poślizg, dzięki specjalnie zaprojektowanemu do tego pojazdowi wyposażonemu w rolki na tylnych kołach. Dodatkowo na młodzież odwiedziła tor rowerowy, dający możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy. Do tego wszystkiego organizatorzy zorganizowali wiele specjalnych zabaw i konkursów, w których uczestnicy mieli szanse wykazać się swoją wiedzą na temat ruchu drogowego oraz profilaktyki zdrowego trybu życia bez używek.”

W III edycji Gminnego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego „ Jeden z dziesięciu” wzięły udział dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Skrzyszewskiego w Lesiowie:
• Julia Gospodarczyk i Karol Karczewski – uczniowie klasy 7 - zajęli V miejsce;
• Artur Jaworski - uczeń klasy 8 i Łucja Gospodarczyk – uczennica klasy 7- zajęli VI miejsce.
Konkurs, do którego zaproszono uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Jastrzębia, odbył się 5 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Jastrzębi.
Celem konkursu było:
• rozbudzenie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych u uczniów;
• wspieranie uzdolnień uczniów;
• propagowanie dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.
Uczniowie w zespołach dwuosobowych odpowiadali na pytania z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i informatyki.

  >>>>> ♥  Dzień dziecka - zabawa 

Za MeGa zabawę dziękujemy Rodzicom oraz Panu Łukaszowi Michalskiemu  z Rady Gminy Jastrzębia - Sołectwo Lesiów:D

Wycieczka do Mandorii 25.04.2024r.
Rodzinny Park Rozrywki „Mandoria” to wyjątkowe miejsce rozrywki, tworzące doskonałą przestrzeń do zabawy, pogłębiania przyjaźni i wspólnego spędzania czasu. Miasto Przygód to emocjonujące przejażdżki roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, karuzele, szalupy, strzelnica i wiele innych. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością.
Tam właśnie udały się dzieci z klas I – VII w dniu 25 kwietnia 2024 roku w ramach szkolnej wycieczki.
Pod opieką opiekunów uczniowie korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji, największym powodzeniem cieszyły się oczywiście roller-coastery i zjeżdżalnie.
Po smacznym posiłku i pokazie seansu 3D „ Warsztat Leonarda” dzieci wróciły do dalszej zabawy. Ponad dziesięciogodzinna wycieczka pozostawiła wiele miłych i ekscytujących wspomnień.

19 kwietnia członkowie Koła Turystycznego ponownie wyruszyli na szlak. Tym Razem do Parznic na Rajd Europejski. Celem rajdu było ukazanie i promowanie zabytków i pomników przyrody gminy Kowala – Stępocina, popularyzacja czynnych form wypoczynku oraz działalności Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wśród uczestników rajdu. Ponadto położono nacisk na kształtowanie nawyków prawidłowego poruszania się po drogach publicznych, umacnianie serdecznych więzi koleżeńskich między turystami oraz mieszkańcami powiatu, a także utrwalanie wiedzy o Unii Europejskiej. W imprezie uczestniczyło 300 uczniów i opiekunów z 12 szkół z terenu powiatu radomskiego.

Bawiliśmy się bardzo dobrze! Polecamy;)

10 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej im. por. Jana Skrzyszewskiego w Lesiowie odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Ortografii się nie damy!” organizowany pod patronatem Wójta Gminy Jastrzębia – Wojciecha Ćwierza i we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Uczestniczyło w nim 17 uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Jastrzębia.

22 marca odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski ,, Wiosna, ach to ty". Naszą szkołę reprezentowala uczennica klasy III Hanna Kucharska, którą przygotowała pani Dorota Rzymczyk. Hania recytowała wiersz Władysława Bełzy pt. ,,Wiosna" . Zaprezentowała się pięknie i zdobyła I miejsce. W nagrodę otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.

19 marca byl w naszej szkole Dniem Otwartym. Z tej okazji w Oddziale Przedszkolnym gościliśmy rodziców, którzy wraz z przedszkolakami wykonali palmy wielkanocne. Była to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, ale również kultywowania tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi, dla nowych dzieci także możliwość zapoznania się z naszą szkołą. 

Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i zaangażowanie, czego wynikiem są te oto piękne prace.
 
Zapraszamy na Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

W sobotę 16 marca członkowie szkolnego koła wolontariatu z naszej szkoły ponownie kwestowali w Leclercu w imieniu Caritas Polska. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom za chęć pomaga nia i za poświęcenie swojego wolnego czasu.IMG 20240316 120328

Młodzieżowa Rada Gminy Jastrzębia powstaje we współpracy z Uniwersytetem Radomskim. Jej tworzeniem zajmuje się m.in. dr Paweł Śwital, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego, którego 12 marca gościliśmy w naszej szkole.

Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Gminy - Aktualności - Urząd Gminy Jastrzębia (jastrzebia.pl)

W lewym MENU dokumenty do pobrania.

1

Drugi semestr uczniowie Szkoły Podstawowej w Lesiowie zaczęli tanecznym krokiem.

9 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Karolem Rokitą - przedstawicielem WORDu w Radomiu. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z kl.0-3.W ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły" dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się na drodze. Otrzymały również odblaski, by być lepiej widocznymi na jezdni.

Dnia 9 stycznia 223r. Odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali dla zaproszonych gości piękne jasełka oraz widowisko slowno-muzyczne. Następnie wręczyli kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosili na słodki poczęstunek. Czas szybko minął w miłej atmosferze.

12 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi.

Przedstawicielka Szkolnego Koła Turystycznego "Wędrowiec" Hanna Kucharska zdobyła wyróżnienie na XX powiatowym festiwalu piosenki turystycznej i patriotycznej im. Justyny Wulkiewicz w Radomiu wykonując piosenkę "Krajka".  Gratulujemy sukcesu!

Tak pomagam

Szkolne Koło Wolontariatu "Pomaganie uskrzydla" włączyło się w ogólnopilską akcję Caritas "Tak, pomagam". Zbieraliśmy produkty spożywcze długoterminowe, które trafią do osób potrzebujących: ubogich, chorych i niepełnosprawnych, bezdomnych, emerytów i rencistów, samotnych matek z dziećmi.
 
Dziękujemy całej społeczności Lesiowa  za otwarte i dobre serca, wrażliwość i empatię. Kolejny raz udowodniliście Państwo, że można na Was liczyć!

Jest co roku taki zwyczaj, na który czekają wszystkie dzieci. To mikołajki, które wypadają 6 grudnia. W naszej szkole w tym dniu dzieci z klas 1-3 miały moc atrakcji. Najpierw była krótka prezentacja ukazująca postać św. Mikołaja i tradycję zapoczątkowaną przez niego, która trochę zmieniona przetrwała do dziś. Potem były ciekawe konkursy: łamigłówki, labirynty , szukanie ukrytego obrazka poprzez kodowanie oraz kolorowanie świątecznych obrazków. Nie mogło też zabraknąć wspólnej zabawy przy muzyce. Na koniec był poczęstunek ufundowany przez rodziców. Czas szybko minął, ale pozostały piękne wspomnienia.

... udały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Kraina Marzeń" w Radomiu.
Celem wycieczki była integracja grupy, rozwijanie sprawności ruchowej, stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu. 
Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych w Centrum Zabaw zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, trampolin, karuzel, mini pojazdów. Czas spędzony na świetnej zabawie upłynął bardzo szybko. Po dwugodzinnych harcach wszystkie maluszki spotkały się przy wspólnym, ciepłym posiłku. 
To był niezapomniany, pełen radości Dzień Świętego Mikołaja. Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone, pełne wrażeń, które towarzyszyły im też przez następne dni.

W czwartek 30 listopada 2023r. klasy I-III świętowały andrzejki.Na początku spotkania dzieci obejrzały bajkę edukacyjną „Andrzejki” i dowiedziały się więcej o tradycji wróżenia w wigilię imienin Andrzeja oraz Katarzyny. A potem zaczęły się wróżby przygotowane przez uczniów klasy trzeciej i siódmej. Każdy z niecierpliwością oczekiwał, co przyniesie mu los podczas wyciągania karteczek z zawodami, radami, niespodziankami oraz przekłuwania serduszek z imionami sympatii. Po wróżbach uczniowie zasiedli do poczęstunku, jak również tańczyli w rytm muzyki.

Podkategorie

logbrd
logbrd

Kalendarz wydarzeń szkolnych

N Pn Wt Śr Cz Pt So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
owoceiwarzywa
mleko z k logo

Licznik

Odwiedziło nas...